Programma Rīgas domes 2020. gada vēlēšanām

Atvērsim Rīgu cilvēkiem!

Mūsu komanda apvieno moderni eiropeiskus un sociāli atbildīgus spēkus. Rīga būs sakārtota, atvērta, zaļa un cilvēkiem draudzīga Ziemeļeiropas metropole.

Mūsu pirmais uzdevums būs pārvarēt Covid-19 šoku. Lai cilvēkiem ir darbs, bērniem skola un pacientiem – ārsti. Lai ikviens jūtas drošs un neviens nepaliek novārtā. Tāpēc mēs investēsim papildus vismaz 350 miljonus eiro ekonomikas “sildīšanā”, sociālajā drošībā un pilsētvides sakārtošanā – pirmkārt, ielu, ietvju un tiltu salabošanā.

 

Laba pārvaldība, atvērtība un sadarbība

Atklātība un sabiedrības līdzdalība ir labākā recepte pret korupciju. Mēs būsim atvērti apkaimju iniciatīvām, iesaistīsim tās lēmumos, veidosim līdzdalības budžetu. Pilsētai viena centra vietā būs vairāki. Mēs restartēsim pašvaldības uzņēmumus. Tie nedarbosies jomās, kurās privātie to var labāk un lētāk. Stratēģiski svarīgiem uzņēmumiem, kā Rīgas namu pārvaldnieks, jāpaliek pašvaldības īpašumā. Atklātos konkursos atradīsim tiem spēcīgus vadītājus un uzdosim īstenot skaidrus mērķus rīdzinieku interesēs. Ieviesīsim PPP, ESKO un citus modeļus sadarbībai ar privātajiem partneriem. Atvērtie dati ļaus radīt modernas digitālās lietotnes pilsētas dzīvei. Pašvaldības iepirkumos būs stingra kārtība, kur uzņēmējiem maksās tikai par labi padarītu darbu.

 

Patiesi zaļa Rīga

Daba Rīgā būs tuvāk – ar pastaigu takām, ne kailcirtēm pašvaldības mežos. Vairāk koku un zaļo tehnoloģiju mazinās gaisa piesārņojumu. Būs ērti un izdevīgi šķirot iepakojumu un bioloģiskos atkritumus gan pagalmos, gan apkaimēs. Publiskās vietās būs brīvi pieejams tīrs dzeramais ūdens un ieviesta depozītglāžu sistēma. Rīgas iestādēs nebūs vienreiz lietojamās plastmasas. Rīgai jākļūst par Baltijā pirmo klimatneitrālo galvaspilsētu.

 

Pieejama un iekļaujoša izglītība

Visiem Rīgas bērniem no pusotra gada vecuma būs vieta bērnudārzā. Pašvaldība taisnīgi līdzfinansēs arī privātos bērnudārzus un pilnveidos aukļu pakalpojumus. Visās skolās no pirmās klases varēs apgūt angļu valodu, IT, dabaszinātnes un mākslu interešu izglītībā. Veicināsim visu, arī īpašo bērnu mācības kopā skolās tuvu mājām un nevienu bērnu tajās neļaus pazemot. Skolās būs veselīga bioloģiska pārtika, kuras izmešanu atkritumos samazināsim par 50%.

Pedagogiem būs jaudīgas motivācijas programmas, augstāks profesijas prestižs, vairāk palīgu un mazāk birokrātijas.

 

Sociālā drošība

Sociālajā jomā progresīvi ieguldīsim par trešdaļu vairāk. Mums svarīgāks ir nevis pabalstu skaits, bet gan tāds sociālais darbs, kas palīdz cilvēkiem izrauties no nabadzības, bērniem augt veselīgās ģimenēs un senioriem – būt aktīviem un noderīgiem.

 

Veselība un sports

Rīgā būs divas jaudīgas dienas aprūpes slimnīcas - centrā un Pārdaugavā. Veselību veicināsim ar aktīvo pastaigu maršrutiem, finansējumu ģimeņu sportam un slimību profilaksei.

Investēsim sporta infrastruktūrā, atbalstīsim gan sporta skolas, gan labākos sportistus.

 

Pieejami mājokļi ikvienam

Rīga īstenos modernu mājokļu stratēģiju, kas palielinās pašvaldības un īres dzīvokļu pieejamību un samazinās īres cenas. Atbalsts un informācija namīpašniekiem ļaus uzlabot mājokļus un samazināt apkures rēķinus.

 

Ērta un ekoloģiska pārvietošanās

Rīgas satiksme, brīva no koruptīviem darījumiem, attīstīs jaunus maršrutus un vienotu transporta sistēmu ar Pierīgu un dzelzceļu. Satiksmē un ielu dizainā būs skaidra prioritāte: gājēji > ratiņi > divriteņi > sabiedriskais transports > auto > smagie. Izlabosim veloceļu “šaurās vietas” un strauji attīstīsim veloinfrastruktūru. 400 gudro luksoforu dinamiski regulēs satiksmi un samazinās sastrēgumus. Ar sniegumā balstītiem līgumiem pilsēta maksās par ielu seguma kvalitāti, nevis par iztērēto laiku un materiāliem.

Mēs gādāsim, lai gadsimta projekta Rail Baltica īstenošana padarītu Rīgu zaļāku un atvērtāku, lai tā savienotu, nevis norobežotu apkaimes.

 

Inovācijas, investīcijas, izaugsme

Digitāli pakalpojumi, zaļas tehnoloģijas, inovācija un radošās industrijas būs Rīgas ekonomikas sirds. Rīgā būs starptautiska inovāciju vide, kurā sadarbosies pētnieki, uzņēmēji un radošie cilvēki. Kopā ar investoriem veidosim jaunas darba vietas digitālās un zaļās ekonomikas jomās.

Izveidosim īpašus ātros īsceļus visbiežāk vajadzīgo pilsētas pakalpojumu, saskaņojumu saņemšanai (no soliņa izbūves iekšpagalmā līdz ielas terases saskaņošanai), radikāli samazinot tam vajadzīgās pūles un laiku.

 

Laikmetīga kultūras dzīve

Rīgā kopā ar valdību uzbūvēsim laikmetīgās mākslas muzeju. Ar finanšu iniciatīvām veicināsim kultūras dzīvi ne tikai centrā, bet arī apkaimēs.

 

Restartē Rīgu!