Jaunumi

17 jūl
2014

Vienojas par kopīgu darbu Autoceļu fonda atjaunošanai

Parakstītā vienošanās paredz, ka 2015. gadā valsts budžeta izstrādes laikā partija “Latvijas attīstībai” iestāsies par Autoceļu fonda atjaunošanu.

Ceturtdien, 17. jūlijā, partijas “Latvijas attīstībai” valdes priekšsēdētājs Einars Repše ar biedrības “Latvijas Ceļu būvētājs”, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas pasažieru pārvadātāju asociācijas un Latvijas Motoklubu Asociācijas pārstāvjiem parakstīja vienošanos par kopīgu darbu, lai jau 2015. gada valsts budžeta ietvaros tiktu atjaunots Autoceļu fonds.

Lai gan šobrīd ir veseli septiņi nodokļi, kas tiek iekasēti saistībā ar ceļiem, tikai knapi viena ceturtā daļa finansējuma reāli nonāk to uzturēšanai, kā rezultātā 62% ceļu nav remontēti jau 18 gadus, bet gandrīz puse pašvaldību ceļu ir sliktā vai ļoti sliktā stāvoklī. Tāpēc uzskatām, ka nozares sakārtošanai ir nepieciešams atjaunot Autoceļu fondu vai apstiprināt vidēja termiņa investīciju programmu ceļu uzturēšanai, kas būtu Saeimas apstiprināta un Finanšu ministrijai saistoša,” uzsver partijas “Latvijas attīstībai” valdes priekšsēdētājs Einars Repše, vienlaikus norādot, ka ceļi ir daļa no infrastruktūras, kas nepieciešama, lai reģionos tiktu attīstīta uzņēmējdarbība un radītas jaunas darba vietas.

Parakstītā vienošanās paredz, ka 2015. gadā valsts budžeta izstrādes laikā partija “Latvijas attīstībai” iestāsies par Autoceļu fonda atjaunošanu vai arī Saeimas apstiprinātu, Finanšu ministrijai saistošu vidēja termiņa investīciju programmas izveidi ceļu uzturēšanai. Tāpat puses vienojās, ka ikgadējās mērķdotācijas finansējums pašvaldību autoceļiem un ielām nedrīkst būt mazāks par 30 procentiem no programmai “Valsts autoceļu fonds” piešķirtā valsts budžeta finansējuma.

Vienošanās arīdzan paredz, ka abas puses strādās pie tā, lai, ik gadu palielinot nepieciešamo finansējumu, ne mazāk kā 80% no autobraucēju un motociklistu samaksāto nodokļu ieņēmumiem tiktu novrizīti ceļu būves un uzturēšanas izdevumiem.