Jaunumi

22 jūn
2017

Latvijas Reģionu apvienība/Latvijas attīstībai sanākusi uz pirmo frakcijas sēdi

Šodien, 22. jūnijā, Latvijas Reģionu apvienība/Latvijas attīstībai (LRA/LA) frakcija Rīgas domē sanākusi uz pirmo oficiālo sēdi, kurā ievēlēti frakcijas priekšsēdētājs un priekšsēdētāja vietnieks.

Sēdē LRA/LA vienbalsīgi ievēlējusi frakcijas vadību. Par frakcijas priekšsēdētāju ievēlēts partijas “Latvijas attīstībai” valdes priekšsēdētājs Juris Pūce, savukārt frakcijas priekšsēdētāja vietnieka funkcijas pildīs Āgenskalna Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja Iveta Ratinīka.

Par LRA/LA frakcijas gaidāmo darbu ievēlētais frakcijas vadītājs Juris Pūce izsakās pozitīvi, norādot, ka arī priekšvēlēšanu laikā sadarbība noritējusi veiksmīgi.

“No LRA/LA saraksta Rīgas domē ievēlētie deputāti ir gan partijas “Latvijas attīstībai”, gan Latvijas Reģionu apvienības pārstāvji, kā arī sabiedriski aktīvi cilvēki bez piederības kādai partijai. Mūsu līdzšinējā pieredze rāda, ka spēsim veiksmīgi strādāt, lai mērķtiecīgi strādātu rīdzinieku interesēs un realizētu mūsu piedāvājumu, kas nebūs viegls uzdevums, ņemot vērā to, ka visticamāk nāksies darboties opozīcijā,“ tā Pūce.

LRA/LA apvienotais saraksts Rīgas domes vēlēšanās ar 13.66% guva otro lielāko vēlētāju atbalstu, iegūstot 9 deputātu mandātus.

Starp ievēlētajiem deputātiem ir:

1. Mārtiņš Bondars

Finansists un politiķis, bijušais Vairas Vīķes-Freibergas Valsts prezidenta kancelejas vadītājs. 12. Saeimas deputāts un Latvijas Reģionu apvienības Saeimas frakcijas vadītājs.

2. Anete Jēkabsone-Žogota

Latvijas basketbola izcilniece, divkārtējā Latvijas Gada sportiste un Eiropas gada labākā basketboliste.

3. Juris Pūce

Partijas “Latvijas attīstībai” valdes priekšsēdētājs, bijušais Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs, LU pasniedzējs. 

4. Andrejs Žagars

Starptautiski atzīts operas režisors, iznesis Latvijas Nacionālās operas un baleta vārdu pasaulē.

5. Iveta Ratinīka

Āgenskalna Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja, prestižās Ata Kronvalda balvas ieguvēja.

6. Māris Mičerevskis

Vēsturnieks, rakstnieks, izdevējs, Vēstures izpētes un popularizēšanas biedrības valdes loceklis, partijas "Latvijas attīstībai" valdes loceklis.

7. Oskars Putniņš

Rīgas Valsts tehnikuma pasniedzējs, SIA “Hortus Digital” Managed Services nodaļas vadītājs.

8. Viesturs Zeps

SIA "R&D Lab" izpilddirektors, partijas "Latvijas attīstībai" valdes loceklis.

9. Ansis Ansbergs

“SIA “Medaudio” finanšu konsultants un datu analītiķis.