Jaunumi

03 mar
2014

Latvijas attīstībai: Latvijai un starptautiskajām organizācijām jābūt efektīvākām ātra un stingra lēmuma pieņemšanā pret Krieviju

Partijas “Latvijas attīstībai” valde asi nosoda Krievijas militāro agresiju Ukrainā un aicina Krieviju nekavējoties pārtraukt Ukrainas teritorijas okupāciju.

Latvijas valdībai stingri jāiestājas par visaptverošu un reālu sankciju noteikšanu ES, NATO un ANO ietvaros, lai mazinātu agresora draudus Ukrainas, Eiropas un pasaules drošībai. Tāpat jāpalielina Latvijas aizsardzības budžets līdz 2% apmērā no IKP. 

Krievijas Federācijas Padomes lēmums atļaut bruņoto spēku izmantošanu Ukrainas teritorijā ir rupjš starptautisko tiesību pārkāpums un pretrunā ar pastāvošajām starptautiskajām saistībām. Krievijas rīcība ir klaja iejaukšanās suverēnas valsts iekšējās lietās, kas tiek īstenota bruņotas agresijas veidā pret neatkarīgu valsti - Ukrainu un tās teritorijas neatņemamu daļu - Krimu. 

Krievijas militāra agresija Eiropas vidienē ir ļoti nopietns drauds mieram un stabilitātei Eiropā un, iespējams, visā pasaulē. Mēs atbalstām Latvijas valdības spertos soļus Eiropas Savienības, NATO un ANO līmenī. Mūsu interesēs ir vienota un stingra pozīcija kopējās ārējās drošības un aizsardzības politikā, tādēļ mums ir strikti jāiestājas par nekavējošu un aktīvu starptautiskās sabiedrības rīcību, tai skaitā, ja nepieciešams, arī sankciju noteikšanu Krievijai. Šis ir mirklis, kurā būs redzama šo organizāciju patiesā efektivitāte. 

Valsts aizsardzības budžets jāpalielina līdz 2% no IKP

Aicinām visus Latvijas politiķus šobrīd apzināties darāmo darbu prioritāti - Latvijai ir jādomā par savas teritorijas drošību kolektīvās aizsardzības ietvaros. Tas nozīmē nekavējoši jau šogad izpildīt NATO saistības valsts aizsardzības finansējumam. Latvijas partijām jāvienojas valsts aizsardzību uzskatīt par valsts izdevumu prioritāti un visus turpmākos gadus nodrošināt tai finansējumu vismaz 2% apmērā (2014.gadā aptuveni 0,9%) no iekšzemes kopprodukta. Tikai partijas, kas ir ar mieru šādu saistību uzņemties, ir tiesīgas būt nākamo valdību sastāvā.

Partija “Latvijas attīstībai” ir uz sadarbību un kopdarbību virzīta partija. Mēs atbalstīsim jebkurus Latvijas valdības soļus, kas vērsti uz šo mērķu sasniegšanu.