Jaunumi

11 mar
2014

Einars Repše dosies vizītē uz Ukrainu

Lai sniegtu atbalstu Ukrainas valdībai, trešdien, 12. martā, Kijevā paredzēta augsta līmeņa ekspertu diskusija par steidzami nepieciešamajām reformām Ukrainas ekonomikā.

Kā eksperti piedalīties aicināti vairāku valstu bijušie finanšu un ekonomikas ministri, kā arī starptautiski pazīstami akadēmiskās vides pārstāvji. Savu dalību diskusijā apstiprinājis arī partijas “Latvijas attīstībai” valdes priekšsēdētājs, bijušais LR Ministru prezidents Einars Repše.  

Kā galvenās tēmas diskusijai izvirzītas – makroekonomiskās stabilitātes atjaunošana, cīņa ar korupciju valstī, kā arī tirgus liberalizācijas nepieciešamība.

Paredzams, ka sarunās piedalīsies Ukrainas ekonomikas ministrs Pavlo Šeremeta (Pavlo Sheremeta), Slovākijas bijušais finanšu ministrs Ivans Miklos (Ivan Miklos), Gruzijas bijušais ekonomikas ministrs Kakha Bendukidze (Kakha Bendukidze), bijusī Lietuvas centrālās bankas valdes locekle Ruta Vainiene (Ruta Vainiene), Wall Street Journal redkolēģijas loceklis Metjū Kaminskis (Matthew Kaminski), kā arī starptautiski pazīstami akadēmiskās vides pārstāvji kā Anne Aplbauma (Anne Applebaum) no Lielbritānijas, Krasens Stančevs (Krassen Stanchev) no Bulgārijas un citi.  

Ekspertu diskusiju Ukrainā organizē Atlas Economic Research Foundation – nevalstiskā organizācija, kuras darbības vīzija ir brīva, pārtikusi un mierīga pasaule, kurā valdības aizstāv tiesiskumu, privāto īpašumu un brīvā tirgus principus.