Jaunumi

19 jūn
2018

Juris Pūce: Pret tumsonību ir jācīnās

Es 21. jūnijā 8:30 būšu pie Saeimas, lai iestātos PAR katras Latvijas sievietes konstitucionālām tiesībām - tiesībām pašām lemt par savu ķermeni. Aicinu Tevi darīt tāpat!

Neskatoties uz jau notikušajiem skaļajiem protestiem pie Saeimas, medicīnas zinātnieku un cilvēktiesību ekspertu aicinājumiem neiekļaut Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā normu, kas ierobežotu sieviešu tiesības ziedot savas olšūnas, Saeimas Sociālo un darba lietu komisija pagājušajā nedēļā nodemonstrēja, ka nevēlas savus lēmumus balstīt zinātniskos faktos, bet gan tumsonībā. Šāda likuma redakcija aizskar sieviešu tiesības lemt pašām par savu ķermeni un mūsdienu Latvijas demokrātiskajā sabiedrībā tas nav pieļaujams

Šo ceturtdien, 21. jūnijā, Saeimas deputāti lems par šo jautājumu. Ceru, ka deputāti apzinās, ka balsojums “par” šādas normas iekļaušanu ir balsojums par sieviešu tiesību ierobežošanu.

Tāpēc es 21. jūnijā plkst. 8:30 būšu pie Saeimas, lai iestātos PAR katras Latvijas sievietes konstitucionālām tiesībām - tiesībām pašām lemt par savu ķermeni.

Aicinu Tevi darīt tāpat!