Jaunumi

21 aug
2019

Inese Ikstena ar Valsts prezidentu pārrunā ģimenes politiku Latvijā

Tikšanās laikā "Attīstībai/Par!" Saeimas frakcijas deputāte un Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētāja biedre Inese Ikstena kopā ar Valsts prezidentu Egilu Levitu pārrunāja ģimenes valsts politikas aktualitātes, mērķus un izaicinājumus.

"Latvijas ilgtspējīgums ir atkarīgs arī no ģimenes politikas. Tās mērķis ir paaugstināt ģimeņu labklājības līmeni. Tai ir pārnozaru raksturs, jo tā skar tādas jomas kā demogrāfija, nodarbinātība, izglītība, veselības aprūpe un citas,” uzsvēra "Attīstībai/Par!" Saeimas frakcijas deputāte Inese Ikstena.

Sarunas laikā tika izvērtēta iespēja, ka katrai nozares ministrijai būtu skaidri jānorāda turpmākie darbības mērķi un uzdevumi, lai nodrošinātu ģimeņu un bērnu labklājību valstī. Prezidents atbalstīja deputātes ieceri par pasākumu kopas izveidi, kas radītu apstākļus, kuros daļa sabiedrības locekļu nebaidītos plānot ģimenes pieaugumu. Viens no piemēriem ir plānotie likuma grozījumi, nodrošinot iespēju vecākiem strādāt nepilnu darba slodzi, atrodoties bērnu kopšanas atvaļinājumā, vienlaikus saglabājot 100% bērnu kopšanas pabalstu. Tikšanās beigās puses vienojās par sadarbības turpināšanu darba grupas formātā.