Jaunumi

27 nov
2017

Rīgas domes opozīcija aicina sasaukt ārkārtas sēdi saistībā ar Āgenskalna tirgus nākotni

Pēc "Latvijas Reģionu apvienība/Latvijas attīstībai" (LRA/LA) Rīgas domes frakcijas ierosinājuma, Rīgas domes opozīcijas deputāti ir sagatavojuši ierosinājumu sasaukt Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas ārkārtas sēdi, lai aicinātu “Rīgas Centrāltirgus” vadību skaidrot Āgenskalna tirgus turpmāko pastāvēšanu.

Publiski vairākkārt izskanējusi informācija par “Rīgas Centrāltirgus” plāniem no nākamā gada slēgt Āgenskalna tirgu, pamatojot to ar ēkas atrašanos avārijas stāvoklī. Taču līdz šim konkrētāka informācija par tirgus nākotnes attīstības plāniem un iespējamo rekonstrukciju nav sniegta.

Ņemot vērā “Rīgas Centrāltirgus” vadības sniegto maldinošo un neskaidro informāciju par Āgenskalna tirgus nākotni, Rīgas domes opozīcijas deputāti aicinājuši sasaukt Rīgas domes Pilsētas īpašumu komitejas sēdi. Sēde jāsasauc 24 stundu laikā.

“Līdz šim “Rīgas Centrāltirgus” ir maldinājis gan iedzīvotājus, gan Āgenskalna tirgus darbiniekus par to, kāda nākotne sagaida tirgu. “Rīgas Centrāltirgus” vadība norādījusi, ka tirgus atrodas avārijas stāvoklī un tam nepieciešama rekonstrukcija, taču līdz šim nav bijusi spējīga uzrādīt nekādus dokumentus, kas to apliecinātu. Āgenskalna iedzīvotāji un tirgus darbinieki ir neziņā, jo, ja tirgu no nākamā gada slēgs, nav zināms, vai vispār rekonstrukcija tiks veikta. Šobrīd tam nav ne naudas, ne konkrētu plānu,” skaidro LRA/LA frakcijas vadītājs Juris Pūce.

Pūce norāda, ka sēdē aicināts piedalīties “Rīgas Centrāltirgus” vadību, lai tiktu sniegta detalizēta informācija par Āgenskalna tirgus tehniskā stāvokļa novērtējumu un iespējamo Āgenskalna tirgus rekonstrukcijas plānu un izmaksām.