Jaunumi

11 jūn
2018

“Latvijas attīstībai”: Rīgas domes vadībai esam neērta, bet darba spējīga opozīcija

Pirmajā Rīgas domes (RD) jaunā sasaukuma gadā partijas “Latvijas attīstībai” (LA) Rīgas domes deputātu frakcija ir nodrošinājusi ievērojamu RD opozīcijas darba kvalitātes pieaugumu. “Saskaņa” un “Gods kalpot Rīgai” (S/GKR) koalīcija vairs nevar atļauties dīku bezdarbību un nekaunīgu izsaimniekošanu. LA RD frakcija ir sagatavojusi vairumu RD opozīcijas iesniegto priekšlikumu un panākusi vairāku rīdziniekiem nozīmīgu iniciatīvu pieņemšanu domē, neskatoties uz aktīvu S/GKR pretdarbību.

LA deputātu aktīvas iesaistīšanās rezultātā izdevies glābt Āgenskalna tirgu, kas bija novests līdz avārijas stāvoklim un tika slēgts. Tieši "Latvijas attīstībai" panāca, ka RD organizē atklātu izsoli par tiesībām apsaimniekot Āgenskalna tirgu un tiks atjaunota tirgus darbība.

"Latvijas attīstībai" Rīgas domes frakcija vērsās policijā ar pamatotu iesniegumu, pieprasot saukt pie atbildības iesaistītās personas. Rezultātā ir uzsākts kriminālprocess, jau veiktas vairākas kratīšanas, t.sk. Rīgas Centrāltirgū.

Tāpat LA ir pildījusi priekšvēlēšanu solījumu un iesniegusi priekšlikumu palielināt līdzfinansējumu privāto bērnudārzu apmeklējumam līdz 250 euro mēnesī par bērnu. Daļēji šis priekšlikums ticis atbalstīts, jo šogad Rīgā līdzfinansējums pieaudzis līdz 231 euro mēnesī.

LA ir panākusi, ka Rīgas pilsētas atbalsts mājokļa pielāgošanai personām, kuras pārvietojas riteņkrēslā tika gandrīz dubultots un šobrīd sasniedz 4000 euro.

Tāpat panākta lielāka NVO iesaiste RD komisiju darbā, tādējādi cīnoties par RD darba kvalitātes un caurskatāmības uzlabojumiem.

S/GKR “balsošanas mašīna” vairākkārt centusies virzīt apšaubāmus, bez jebkāda pamatojuma un paskaidrojuma sagatavotus lēmumus, tomēr LA deputāti rosinājuši sasaukt RD ārkārtas sēdes, lai to apturētu vai ierobežotu. Piemēram, LA deputāti panākuši, ka tika iesniegts ekonomiskais pamatojums astoņu miljonu eiro vērtajam viedo tehnoloģiju stāvvietu projektam, kā arī RD atbildīgajām institūcijām būs pienākums atskaitīties par “mikriņu” konkursa īstenošanas gaitu un tiks gatavots risku izvērtējums Skanstes teritorijas attīstības projektu īstenošanā un turpmākās rīcības plāns.

“Esam gandarīti par paveikto, tāpat gatavi turpināt aktīvi strādāt un aizstāvēt rīdzinieku intereses. Ar visiem "Latvijas attstībai" deputātu paveiktajiem un uzsāktajiem darbiem aicinām iepazīties sociālā tīkla Facebook profilā - Latvijas attīstībai Rīga. "Latvijas attīstībai" Rīgas domes frakcija turpinās pildīt savu kā opozīcijas vadošās frakcijas uzdevumu – nodrošināt pastāvīgu kontroli pār S/GKR darbu un panākot uzlabojumus pašvaldības darbā rīdzinieku labā”, informē RD deputāts Viesturs Zeps.

Nākamajā darba gadā "Latvijas attīstībai" cīnisies arī par līdz šim pilnīgi nepamatoti zemā atalgojuma palielinājumu sociālajiem darbiniekiem, skolotājiem, pašdarbības kolektīvu vadītājiem, pašvaldības policistiem u.c. Tiks strādāts arī pie skolēnu izcilības programmas, tehniskās jaunrades dienu ieviešanas Rīgas skolās, kā arī citiem aktuāliem un nozīmīgiem pašvaldības darba jautājumiem.