Jaunumi

12 apr
2019

"Latvijas attīstībai" aicinās Rīgas domi izsludināt skiču konkursu Neatkarības laukuma attīstības koncepcijas izstrādei

Partijas “Latvijas attīstībai” (LA) Rīgas domes (RD) deputātu frakcijas vadītājs Viesturs Zeps iesniedzis RD lēmuma projektu par skiču konkursa izstrādi Neatkarības laukuma Rīgā turpmākās attīstības koncepcijai.

LA frakcijas vadītājs Viesturs Zeps sagatavojis RD lēmuma projektu, kas paredz uzdot Attīstības departamentam līdz 2019. gada 1. septembrim sagatavot un izsludināt Neatkarības laukuma Rīgā izveides skiču konkursu, kas ietver Latvijas Republikas neatkarības pasludināšanas un atjaunošanas nozīmi.

Vienlaikus, lēmuma projektā paredzēts departamentam izveidot Neatkarības laukuma Rīgā izveides skiču konkursa darbu vērtēšanas komisiju, kurā iekļautu RD Pieminekļu padomes pārstāvi, Pilsētas arhitektu biroja pārstāvi, pilsētvides plānošanas speciālistus, mākslas nozares ekspertus, kā arī nevalstisko organizāciju pārstāvjus un “4. maija Deklarācijas kluba” pārstāvi.

“Ar nožēlu jāatzīst, ka RD valdošā koalīcija vairākkārt ļoti īsā laikā ‘īzbīdījusi’ daudzmiljonu darījumus, pārdēvējusi ielas vai rekordtempā sasaukusi RD ārkārtas sēdes, lai apstiprinātu kārtējo public releation projektu, tomēr nu jau vairāk kā gadu tiek meklēti iegansti nekā nedarīšanai un šī projekta vilcināšanai”, sašutumu pauž LA frakcijas vadītājs Viesturs Zeps.

Tāpat, LA frakcijas vadītājs Viesturs Zeps nosūtījis vēstuli RD priekšsēdētāja p.i. Oļegam Burovam (GKR) ar prasību nekavējoties izpildīt likuma normas un nodrošināt Neatkarības laukuma nosaukuma zīmes un nosaukuma skaidrojuma plākšņu uzstādīšanu.

Vēstule nosūtīta arī LR Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, jo RD nav izpildījusi likuma “Par Jēkaba laukuma Rīgā pārdēvēšanu par Neatkarības laukumu” 3. pantā noteikto, ka Rīgas pašvaldība nodrošina Neatkarības laukuma nosaukuma zīmes un nosaukuma skaidrojuma plāksnes izgatavošanu un uzstādīšanu mēneša laikā pēc laukuma nosaukuma maiņas ierakstīšanas Valsts adrešu reģistrā.

2020. gada  4. maijā, kad Latvija svinēs Neatkarības deklarācijas pieņemšanas trīsdesmitgadi, Neatkarības laukums būs ieguvis jaunu, skaistu un patriotisku veidolu.

Jau ziņots, ka bijušie Valsts prezidenti Guntis Ulmanis, Valdis Zatlers, Andris Bērziņš, Vaira Vīķe-Freiberga un 4.maija Deklarācijas kluba prezidente Velta Čebotarenoka  vērsušies Rīgas domē ar lūgumu sniegt informāciju par Neatkarības laukuma labiekārtošanas plāniem.