Jaunumi

20 dec
2017

Juris Pūce aicina Gerhardu izvērtēt budžeta likumību un veikt ārpuskārtas finanšu revīziju Rīgas domē

Ņemot vērā Ministru kabineta noteikumu pārkāpšanu saistībā ar dotācijas piešķiršanu “Rīgas satiksmei” vairāk kā 100 miljonu eiro apmērā, Rīgas domes deputāts Juris Pūce (“Latvijas attīstībai”) vērsies pie vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda, aicinot vērtēt budžeta likumību un veikt ārpuskārtas finanšu revīziju Rīgas domē.

2018. gadā no Rīgas pašvaldības budžeta “Rīgas satiksmei” tiks piešķirti vairāk nekā 100 miljoni eiro, par ko Rīgas domes pozīcijas deputāti nobalsoja 15. decembrī.

Rīgas domes deputāts Juris Pūce (LA) jau iepriekš norādījis, ka sabiedriskā transporta pakalpojuma sniedzējām, atbilstoši MK noteikumiem Nr. 435, ir pienākums iesniegt detalizētus aprēķinus, lai valsts varētu aprēķināt, kādā mērā piešķiramas darbības rezultātā radušos zaudējumu kompensācijas no valsts budžeta. Šādas kompensācijas saņem arī Rīgas pašvaldības uzņēmums “Rīgas satiksme”.

Rīgas domes budžeta pieņemšanas laikā 13. decembrī arī Rīgas domes Finanšu departamenta direktore Ilga Tiknuse apstiprināja, ka Rīgas domē MK noteikumos minētie aprēķini un pārskati nav iesniegti.

“Budžeta pieņemšanas laikā vairākkārt uzsvēru, ka paredzētā dotācija vairāk kā 100 miljonu eiro apmērā uzņēmumam “Rīgas satiksme” ir pretlikumīga, jo nav izpildītas vairākas MK noteikumos norādītās prasības. Līdz ar to viss Rīgas pašvaldības pieņemtais 2018. gada budžets ir pretlikumīgs. Ir ļoti skumīgi apzināties, ka Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un pozīcijas deputāti likuma pārkāpšanu jau uzskata par normu,” ass savā viedoklī ir Rīgas domes deputāts Juris Pūce. 

Pūce norāda, ka, papildus jau minētajiem MK noteikumiem, ar patvaļīgu naudas dalīšanu pašvaldības kapitālsabiedrībām pārkāpts arī Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likums.

“Absolūti nav pieļaujama situācija, ka valsts amatpersonas tik klaji pārkāpj likumu un būtībā rīkojas izšķērdīgi ar rīdzinieku nodokļos samaksāto naudu. Tāpēc esmu aicinājis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Kasparu Gerhardu nekavējoties vērtēt Rīgas pilsētas 2018. gada budžeta likumību, veikt finanšu revīziju Rīgas domē un lemt, vai Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs var turpināt ieņemt savu amatu,” tā Pūce.