Jaunumi

27 feb
2014

Partijas Latvijas attīstībai sarakstu Eiropas Parlamenta vēlēšanās vadīs Andrejs Žagars

27.februārī partijas “Latvijas attīstībai” valde ir apstiprinājusi režisoru un uzņēmēju Andreju Žagaru par līderi Eiropas Parlamenta vēlēšanām

27. februārī partijas “Latvijas attīstībai” valde apstiprināja režisoru un uzņēmēju Andreju Žagaru par līderi Eiropas Parlamenta vēlēšanām, kā arī vienojusies par 4000 zīmju programmu “Leposimies ar Latviju!”.

Pilnu deputātu kandidātu sarakstu Eiropas Parlamenta vēlēšanām valde apstiprinās tuvāko nedēļu laikā, bet kā kandidāti apspriešanai ir izvirzīti zvērināta advokāte un uzņēmēja Liene Cakare, valsts pārvaldes eksperte Olga Geitus-Eitvina, partijas ģenerālsekretārs Juris Pūce, 11.Saeimas deputāts un valdes loceklis Vladimirs Reskājs, “Latvijas Eksportētāju un investoru kluba” un partijas valdes loceklis Dans Titavs un citi.

Ja var sasniegt pasaules līmeņa izcilību kultūrā, tad to var arī politikā un ekonomikā

Andrejs Žagars: “Pēdējā desmitgadē Latvija Eiropā ir ieguvusi plašu atpazīstamību kā viena no spilgtākajām kultūras lielvalstīm, kuras sasniegumi balstīti mūsu mākslinieku panākumos starptautiskā mērogā. Latvijas kultūrai piemīt ļoti spēcīgs radošais potenciāls un konkurētspēja Eiropas kontekstā, radot pievienoto vērtību un atdevi valsts ekonomikā. Sasniegumi kultūras sfērā veido valsts tēlu un vairo tās atpazīstamību, vienlaikus sekmējot investoru piesaisti un paplašinot iespēju robežas biznesa pasaulē. Līdz šim Latviju EP ir pārstāvējuši galvenokārt tautsaimniecības speciālisti, tādēļ svarīgi, lai turpmāk astoņu Latvijas EP deputātu vidū būtu arī viens kultūras nozares pārstāvis. Mans mērķis – strādāt EP Kultūras un izglītības komitejā, lai attīstītu būtisko saikni starp Latvijas un Eiropas kultūrpolitikas procesiem.

Andrejs Žagars ir uzņēmējs, režisors un partijas “Latvijas attīstībai” dibinātājs. Beidzis Latvijas Valsts Konservatorijas Teātra fakultāti, bijis Latvijas Dailes teātra aktieris, filmējies daudzās latviešu un ārzemju kinofilmās. Apbalvots ar Triju zvaigžņu ordeni, ieguvis Spīdolas balvu par Latvijas kultūras spēka parādīšanu pasaulē un pasaules vērtību atklāšanu Latvijai. No 1996.gada līdz 2013.gadam Latvijas Nacionālās Operas direktors. Iestudējis vairāk nekā desmit operu Latvijā un ārzemēs.

Programmā “Leposimies ar Latviju!” uzsver nepieciešamību veidot spilgtu Latvijas tēlu

Valde apstiprinājusi arī 4000 zīmju programmu “Leposimies ar Latviju!”, kurā aicina izmantot jaunas un radošas pieejas cieņpilnai un kompetentai Latvijas interešu pārstāvniecībai Eiropas Savienībā. Latvijas kā kultūras lielvalsts tēlu var izmantot arī plašākā mērogā, aktīvi stimulējot citu valstu politiķu, uzņēmēju, tūristu un masu mediju interesi par Latviju.

Programmā uzsvērta arī nepieciešamība aktīvākai uzņēmēju interešu pārstāvniecībai – veicinot eksportu vai samazinot birokrātiju. Tāpat īpaši tiks atbalstītas tās likumdošanas iniciatīvas, kas vērstas uz nacionālās kultūras, izglītības un zinātnes jomas attīstību. Latvijas intereses būs jāpārstāv arī ES tuvāko gadu prioritārajos jautājumos, piemēram, aktīvāka ES politika Austrumeiropas reģionā, konkurences palielināšana energoresursu tirgos, jauniešu bezdarba mazināšanas programmu finansējuma līdzsvarota sadale, kā arī atbalsta palielināšana Latvijas lauksaimniekiem.