Jaunumi

19 mar
2014

Partija “Latvijas attīstībai” iesniedz kandidātu sarakstu EP vēlēšanām un atklāj priekšvēlēšanu kampaņu “Latvija arī var!”

19.martā partija “Latvijas attīstībai” iesniegusi kandidātu sarakstu Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Kā jau ziņots, saraksta līderis ir režisors un uzņēmējs Andrejs Žagars.

Saraksta augšgalā – bijušais Eiropas Parlamenta deputāts un ārlietu ministrs Rihards Pīks un “Latvijas Eksportētāju un investoru kluba” valdes loceklis Dans Titavs.

Tāpat sarakstā ir advokāte, uzņēmēja un pasniedzēja Liene Cakare, 11.Saeimas deputāts Vladimirs Reskājs, partijas “Latvijas attīstībai” ģenerālsekretārs un bijušais Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Pūce, ekonomists un uzņēmējs Uldis Osis, bijusī ārlietu un aizsardzības ministru padomniece Iveta Ciganova, “Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras” juridiskās daļas vadītājs Edmunds Stankevičs, bijusī SIA “Valsts nekustamie īpašumi” valdes locekle Olga Geitus-Eitvina, partijas Jaunatnes nodaļas vadītājs Andris Bačkurs, Jaunatnes nodaļas valdes loceklis Oskars Ikstens, “Latvijas attīstībai” Koordinācijas centra vadītājs Iļja Kirejevs, starptautisko attiecību speciālists Aleksejs Bočarovs, uzņēmējs un “Jūrmalas ātrā medicīniskā palīdzība” valdes loceklis Uldis Ciekurs un uzņēmējs Emīls Jakrins.

Partijas vadītājs Einars Repše: „Mūsu piedāvātais saraksts ir spēcīgs – tajā ir apvienojušies kompetenti un pieredzējuši cilvēki, savas jomas profesionāļi, arī jaunieši, kuriem rūp sava valsts un tās iedzīvotāju labklājība. Mums ir nopietns politiskais piedāvājums, ko esam gatavi īstenot Eiropas Parlamentā.”

Reģionālo tūri uzsāk unikāls “Latvijas sasniegumu muzejs”

Partija uzsākusi reģionālo tūri „Latvija arī var!”, kurā partijas kandidāti apceļos vairāk nekā 30 Latvijas pilsētas. Kampaņas ietvaros unikāla ceļojošā izstāde “Latvijas Sasniegumu muzejs”, izvietota 10 metrus garā fūrē, interaktīvā veidā parādīs valsts sasniegumus simtgades laikā.

Eiropas Parlamenta vēlēšanu saraksta līderis Andrejs Žagars: “Es ticu, ka mēs varam sasniegt vairāk! Latvija ir spējīgu un talantīgu cilvēku zeme, kurai ir, ar ko lepoties – kultūrā, sportā un zinātnē. Mums ir jāapzinās savas priekšrocības un vērtības, un jākļūst par aktīviem Latvijas interešu aizstāvjiem starptautiskā mērogā! Arī nelielas valstis, aizraujot ar savu ideju, stāstu pat savām vērtībām un ticību sev, var ietekmēt Eiropas politikas veidošanas procesus.”

Programmā “Leposimies ar Latviju!” uzsver nepieciešamību veidot spilgtu Latvijas tēlu

Partija 4000 zīmju programmā “Leposimies ar Latviju!” aicina izmantot jaunas un radošas pieejas cieņpilnai un kompetentai Latvijas interešu pārstāvniecībai Eiropas Savienībā. Latvijas kā kultūras lielvalsts tēlu var izmantot arī plašākā mērogā, aktīvi stimulējot citu valstu politiķu, uzņēmēju, tūristu un masu mediju interesi par Latviju. Programmā uzsvērta arī nepieciešamība aktīvākai uzņēmēju interešu pārstāvniecībai – veicinot eksportu vai samazinot birokrātiju. Tāpat īpaši tiks atbalstītas tās likumdošanas iniciatīvas, kas vērstas uz nacionālās kultūras, izglītības un zinātnes jomas attīstību. Latvijas intereses būs jāpārstāv arī ES tuvāko gadu prioritārajos jautājumos, piemēram, aktīvāka ES politika Austrumeiropas reģionā, konkurences palielināšana energoresursu tirgos, jauniešu bezdarba mazināšanas programmu finansējuma līdzsvarota sadale, kā arī atbalsta palielināšana lauksaimniekiem.

Kandidātu saraksts:

1. Andrejs Žagars

Partijas “Latvijas attīstībai” dibinātājs, uzņēmējs, režisors. Apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni, ieguvis Spīdolas balvu par Latvijas kultūras spēka parādīšanu pasaulē un pasaules vērtību atklāšanu Latvijai. Laika posmā no 1996.gadam līdz 2013.gadam Latvijas Nacionālās Operas direktors. 

2. Rihards Pīks

Partijas "Latvijas attīstībai" biedrs, politiķis. Bijis kinorežisors un kino darbinieks, kā arī kultūras ministrs, 7. un 8. Saeimas deputāts, ārlietu ministrs, no 2004. līdz 2009. gadam - Eiroparlamenta deputāts.

3. Dans Titavs

Partijas “Latvijas attīstībai” valdes loceklis, kā arī Latvijas Eksportētāju un investoru kluba valdes loceklis. Bijis Latvijas Ministru prezidenta Einara Repšes palīgs, laikraksta “Diena” Nacionālo ziņu nodaļas vadītāja vietnieks. Viens no Latvijas Nacionālās neatkarības kustības dibinātājiem.

4. Liene Cakare

Partijas “Latvijas attīstībai” valdes locekle. Zvērināta advokāte, uzņēmēja, tiesību zinātņu doktorante. Tieslietu ministrijas eksperte Kriminālprocesa likuma grozījumu darba grupā. Biznesa augstskolā “Turība” docē komerctiesības, profesionālo un amatpetsonu ētiku, prezentācijas prasmes juristiem, normatīvo aktu un juridiskās dokumentācijas izstrādi. 

5. Vladimirs Reskājs

Partijas “Latvijas attīstībai” valdes loceklis. 11. Saeimas deputāts, strādā Saeimas Izglītības, zinātnes un kultūras komisijā. Ieguvis politiskas zinātnes maģistra grādu, savulaik bijis Jēkabpils pilsētas domes deputāts.

6. Juris Pūce

Partijas “Latvijas attīstībai” ģenerālsekretārs, Latvijas Universitātes Fonda valdes loceklis un pasniedzējs. Laikā no 2010. līdz 2013. bijis Latvijas Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs. Piedalījies dažādos pētniecības projektos, pētot augstākās izglītības un zinātnes lomu tautsaimniecībā.

7. Uldis Osis

Partijas “Latvijas attīstībai” valdes loceklis. Finanšu un vadībzinību konsultēšanas firmas "Konsorts" dibinātājs un partneris, Ekonomistu apvienības 2010 līdzdibinātājs un biedrs. Ekonomikas doktors, profesors, LZA korespondētājloceklis. Bijis Saeimas deputāts un finanšu ministrs.

8. Iveta Ciganova

Partijas “Latvijas attīstībai” dibinātāja. Ieguvusi bakalaura grādu tiesību zinātnēs Latvijas Universitātē un bakalaura grādu psiholoģijā Starptautiskās praktiskās psiholoģijas augstskolā. Bijusi vairāku ārlietu un aizsardzības ministru padomniece, vairāk kā desmit gadus strādājusi Saeimas Prezidijā par konsultanti un deputātu palīdzi.

9. Edmunds Stankevičs

Partijas “Latvijas attīstībai” dibinātājs, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras juridiskās daļas vadītājs, tiesību zinātņu maģistrs. Pasniedzis tiesību teoriju un juridisko metodi Latvijas Universitātē, praktizējis kā zvērināts advokāts, strādājis Valsts Kancelejā.

10. Olga Geitus-Eitvina

Partijas “Latvijas attīstībai” dibinātāja. Strādājusi AS “Latvenergo” padomē, bijusi Valsts zemes dienesta ģenerāldirektora vietniece nekustamā īpašuma formēšanas jautājumos, kā arī strādājusi VAS “Valsts nekustamie īpašumi” valdē un Ārlietu ministrijā.

11. Andris Bačkurs

Partijas “Latvijas attīstībai” dibinātājs un Jaunatnes nodaļas vadītājs. Ieguvis bakalaura grādu finanšu vadībā Latvijas Universitātē, kā arī programmētāja kvalifikāciju Rīgas Valsts tehnikumā, strādā IT nozarē.

12. Oskars Ikstens

Partijas "Latvijas attīstībai" dibinātājs un Jaunatnes nodaļas valdes loceklis. Studē starptautiskās attiecības un komercdiplomātiju Latvijas Universitātē, strādā būvniecības nozarē. Aktīvi darbojies vairākās jaunatnes organizācijās un ar vizuālo mākslu saistītos projektos.

13. Iļja Kirejevs

Partijas “Latvijas attīstībai” dibinātājs un koordinācijas centra vadītājs. Ieguvis politikas zinātnes bakalaura grādu, pašlaik studē Latvijas Universitātē, maģistra programmā “Diplomātija”.

14. Aleksejs Bočarovs

Partijas “Latvijas attīstībai” dibinātājs, starptautisko attiecību speciālists, ieguvis maģistra grādu politikas zinātnē Rīgas Stradiņa Universitātē. Padziļināti interesē ārpolitikas analīze, kā arī Latvijas un Eiropas imigrācijas politika.

15. Uldis Ciekurs

Partijas “Latvijas attīstībai” dibinātājs, SIA "Jūrmalas ātrā medicīniskā palīdzība" valdes loceklis. Ieguvis maģistra grādu uzņēmējdarbībā, bijis lektors Latvijas Universitātes koledžā un Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolā.

16. Emīls Jakrins

Partijas “Latvijas attīstībai” valdes loceklis, grāmatas „Ekonomiskais patriotisms” autors. Bijis Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs, satiksmes ministra biroja vadītājs un Rīgas domes priekšsēdētāja padomnieks ekonomikas un pilsētas attīstības jautājumos.