Jaunumi

14 mai
2014

EK prezidenta kandidāts Gijs Verhofstads: Balsojot par partiju “Latvijas attīstībai”, vēlētājs atbalstīs daudz straujāku Latvijas un Eiropas attīstību

Tikšanās laikā Gijs Verhofstads pauda stingru atbalstu partijas “Latvijas attīstībai” pārstāvniecībai Eiropas Parlamentā.

13.maijā Parīzē partijas „Latvijas attīstībai” Eiropas Parlamenta vēlēšanu saraksta līderis Andrejs Žagars un partijas ģenerālsekretārs Juris Pūce tikās ar Eiropas Liberāļu un demokrātu alianses (ALDE) frakcijas priekšsēdētāju un EK prezidenta kandidātu Giju Verhofstadu (Guy Verhofstadt).

Tikšanās laikā Gijs Verhofstads pauda stingru atbalstu partijas “Latvijas attīstībai” pārstāvniecībai Eiropas Parlamentā: “Balsojot par partiju “Latvijas attīstībai”, vēlētājs iedos savu balsi daudz straujākai Latvijas un arī visas Eiropas attīstībai. Šobrīd Eiropa stagnē – ir nepieciešams stiprināt uzņēmējdarbību, attīstīt ražošanu, mazināt visas iespējamās birokrātiskās barjeras. Partija “Latvijas attīstībai” līdzīgi kā es un arī pārējie Eiropas liberāļi uzskata, ka labākais risinājums bezdarba problēmām ir nevis pabalstu pacelšana, kā to piedāvā sociālisti, vai status quo, kas ir konservatīvo piedāvājums, bet gan maksimāla iekšējā Eiropas tirgus potenciāla izmantošana - tikai spēcīgi uzņēmēji var nodrošināt labi apmaksātas darbavietas.”

“Latvijas attīstībai” Eiropas Parlamenta vēlēšanu saraksta līderis Andrejs Žagars: “Eiropas Parlamentā esmu gatavs atbalstīt visas tās likumdošanas iniciatīvas, kas var palīdzēt uzņēmējiem atvērt vēl plašākas durvis gan Eiropā, gan arī izvērst eksportu ārpus ES tirgiem. Tomēr katras dalībvalsts un arī ES kopējai attīstībai ir nepieciešams stiprināt investīcijas arī kultūrā, izglītībā un zinātnē, jo tikai tad varam kļūt patiesi konkurētspējīgi globālā līmenī. Strādājot Eiropas Parlamenta Kultūras un izglītības komitejā, es cīnīšos arī par Latvijas kultūru, piemēram, programmā “Radošā Eiropa” ir pieejams finansējums 1.46 miljardi eiro apjomā arī Latvijas projektiem.”

Tikšanās laikā abas puses diskutēja arī par starptautiskās drošības un ārpolitikas aktualitātēm, īpaši saistībā ar pēdējiem notikumiem Ukrainā.

Gijs Verhofstads ir bijušais Beļģijas premjers un apvienības ALDE izvirzītais kandidāts Eiropas Komisijas prezidenta amatam. Ņemot vērā programmātisko līdzību, partija “Latvijas attīstībai” Eiropas Parlamentā plāno strādāt ALDE politiskajā grupā.