DOKUMENTI

04 jūn
2015

0% likme investīcijām uzņēmumu attīstībā

Nodokļu atlaide reinvestētajai peļņai ir solis mūsu uzņēmēju konkurētspējas stiprināšanai. Tas ir visas Latvijas interesēs, jo augoši uzņēmumi, modernas ražotnes nozīmē augošu valsti un lielākus ieņēmumus budžetā. Tā ir apsteidzoša ekonomiskā politika, laicīgi nosakot problēmas, ar ko var saskarties Latvijas uzņēmēji un piedāvājot adekvātus risinājumus.

Investīciju piesaiste ir un būs viens no lielākajiem Latvijas izaicinājumiem, lai saglabātu un sekmētu mūsu uzņēmumu konkurētspēju. Norises darba tirgū – pakāpeniska algu palielināšanās, nodarbinātības pieaugums – liek domāt par produktivitātes uzlabošanu, lai nesaruktu Latvijai ļoti svarīgais eksports. Arī viens no galvenajiem Nacionālajā attīstības plānā (NAP 2020) noteiktajiem Latvijas attīstības stratēģiskajiem mērķiem ir ekonomiskais izrāviens nākamo gadu laikā. Bez investīcijām šāds izrāviens nebūs iespējams.
Kaut arī ir dažādi atvieglojumi, investīciju klimats Latvijā netiek vērtēts kā īpaši labvēlīgs, tostarp arī lielā kopējā nodokļu sloga dēļ. Tādējādi investīciju plūsma Latvijā ir nepietiekama, ražošanas tehniskā bāze un infrastruktūra atjaunojas pārāk lēni, kas var apdraudēt mūsu konkurētspēju.
Tādēļ nepieciešami nozīmīgi papildu risinājumi. Latvijas attīstībai uzskata, ka viens no šādiem risinājumiem būtu investīciju pielīdzināšana uzņēmumu izdevumiem, kuri netiek aplikti ar uzņēmuma ienākuma nodokli, jeb t.s. nulles likme.
Tas dotu iespēju uzņēmumiem ātrāk uzkrāt investīcijām paredzēto peļņu pašiem, retāk dodoties pēc banku kredītiem, kas palielina to atkarību no ārējās finansēšanas, rada papildu saistības, pasliktina uzņēmuma efektivitātes rādītājus (bilanci), kā arī paaugstina biznesa riskus, tādējādi galarezultātā samazinot to konkurētspēju.
Minētā nulles likme gan ir tikai viens no ekonomiku stimulējošiem pasākumiem, ko mēs liekam partijas Latvijas attīstībai programmā. Ar citām idejām turpināsim jūs iepazīstināt tuvāko mēnešu laikā.

Vēl par šo tēmu:
http://www.nakotnesforums.lv/visi-raksti/pardomas-par-attistibu/item/97-ekonomiskas-izaugsmes-klupsanas-akmeni
http://www.nakotnesforums.lv/visi-raksti/pardomas-par-attistibu/item/223-ko-kolumbs-vai-nutons-teiktu-par-latviju
http://www.nakotnesforums.lv/visi-raksti/pardomas-par-attistibu/item/102-latvijas-veiksmes-stasta-mezgli
http://www.nakotnesforums.lv/visi-raksti/pardomas-par-attistibu/item/103-latvijas-veiksmes-stasta-mezgli-2